  • EKMQ451VSN681MA50S
EKMQ451VSN681MA50S
advertisement
Manufacturer No:
EKMQ451VSN681MA50S
HK JDW NO:
856-EKMQ451VSN681MA50S
Description:
KMQ 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMQ451VSN681MA50S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Test Frequency
    120Hz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm