  • EKYA250ELL472MLN3S
EKYA250ELL472MLN3S
advertisement
Manufacturer No:
EKYA250ELL472MLN3S
HK JDW NO:
856-EKYA250ELL472MLN3S
Description:
KYA 4700μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.45A 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 818
Step5Bar-code shipping tag
EKYA250ELL472MLN3S
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3.45A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    17mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.9325A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.45A @ 100kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    16mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    KYA
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    4700μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm