  • EKZM100ETD102MH15D
EKZM100ETD102MH15D
advertisement
Manufacturer No:
EKZM100ETD102MH15D
HK JDW NO:
856-EKZM100ETD102MH15D
Description:
KZM 1000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.25A 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2174
Step5Bar-code shipping tag
EKZM100ETD102MH15D
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.25A
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    45mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    750mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.25A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    KZM
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    1000μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm