  • EL7571CM-T13
EL7571CM-T13
advertisement
Manufacturer No:
EL7571CM-T13
HK JDW NO:
668-EL7571CM-T13
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
EL7571CM-T13
Description:
Controller, Intel Pentium® II, Pro 1.3V~3.5V DUAL Specialized Voltage Regulator 0°C~70°C EL7571 20 Terminations 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 3228
Step5Bar-code shipping tag
EL7571CM-T13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Applications
    Controller, Intel Pentium® II, Pro
  • Additional Feature
    OUTPUT VOLTAGE RANGE FROM 1.3 TO 3.5 V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Base Part Number
    EL7571
  • Number of Outputs
    2
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING CONTROLLER
  • Voltage - Input
    4.5V~12.6V
  • Voltage - Output
    1.3V~3.5V
  • Control Mode
    CURRENT-MODE
  • Output Current-Max
    3A