  • ELE-500ELL100ME11D
ELE-500ELL100ME11D
advertisement
Manufacturer No:
ELE-500ELL100ME11D
HK JDW NO:
856-ELE-500ELL100ME11D
Description:
LE 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.197Dia 5.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 15826
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELE-500ELL100ME11D
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    37.8mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    90mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm