  • ELHS451VSN181MQ30S
ELHS451VSN181MQ30S
advertisement
Manufacturer No:
ELHS451VSN181MQ30S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ELHS451VSN181MQ30S
Description:
LHS 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 196
Step5Bar-code shipping tag
ELHS451VSN181MQ30S
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    LHS
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    180μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.05A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5015A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm