  • ELJ-PA220KF
ELJ-PA220KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PA220KF
HK JDW NO:
590-ELJ-PA220KF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-PA220KF
Description:
Ind Power Chip Molded Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 185mA 1210 T/R
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PA220KF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2006
  • Series
    PA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    1.15Ohm
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    185mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm Max
  • Current
    50mA
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Q Factor
    15
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    185mA
  • RMS Current (Irms)
    185mA
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm