  • ELXM421VSN221MA30S
ELXM421VSN221MA30S
advertisement
Manufacturer No:
ELXM421VSN221MA30S
HK JDW NO:
856-ELXM421VSN221MA30S
Description:
LXM 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.18A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ELXM421VSN221MA30S
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.18A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.18A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.6874A @ 50kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm