  • ELXS421VSN101MP25S
ELXS421VSN101MP25S
advertisement
Manufacturer No:
ELXS421VSN101MP25S
HK JDW NO:
856-ELXS421VSN101MP25S
Description:
LXS 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 700mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 103
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELXS421VSN101MP25S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    700mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    700mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.001A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm