  • EM1166-60-9#
EM1166-60-9#
advertisement
Manufacturer No:
EM1166-60-9#
Manufacturer:
Pomona Electronics
HK JDW NO:
632-EM1166-60-9#
Package:
Datasheet:
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EM1166-60-9#
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Series
    1166
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    30VAC
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Alligator
  • Cable Length
    60.0 1524.00mm