  • EM3782-72-2#
EM3782-72-2#
advertisement
Manufacturer No:
EM3782-72-2#
Manufacturer:
Pomona Electronics
HK JDW NO:
632-EM3782-72-2#
Package:
Datasheet:
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 72"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EM3782-72-2#
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Series
    Minigrabber® 3782
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    300VDC
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Configuration
    Banana to Grabber, Hook
  • Cable Length
    72.0 1828.80mm