  • EMH2409-TL-H
EMH2409-TL-H
advertisement
Manufacturer No:
EMH2409-TL-H
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-EMH2409-TL-H
Package:
8-SMD, Flat Lead
Datasheet:
EMH2409-TL-H
Description:
MOSFET 2N-CH 30V 4A EMH8
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMH2409-TL-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Flat Lead
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Power Dissipation
    1.2W
  • Pin Count
    8
  • Element Configuration
    Dual
  • Power Dissipation
    1.2W
  • FET Type
    2 N-Channel (Dual)
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    59m Ω @ 2A, 10V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    240pF @ 10V
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    4.4nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Continuous Drain Current (ID)
    4A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    30V