  • EMLA350ADA221MHA0G
EMLA350ADA221MHA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMLA350ADA221MHA0G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMLA350ADA221MHA0G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MLA 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 600mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 435
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMLA350ADA221MHA0G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Alchip™- MLA
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Voltage
    35V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    600mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    160mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    300mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    600mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm