  • EMS240075-P5P-SZ
EMS240075-P5P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
EMS240075-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EMS240075-P5P-SZ
Package:
Datasheet:
EMS240075-P5P-SZ
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 22W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMS240075-P5P-SZ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    22W
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    900mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2013
  • Series
    EMS Multi-Blade (18W)
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.71W x 1.34 H 74.0mmx43.5mmx34.0mm