  • EMSA200090-P5P
EMSA200090-P5P
advertisement
Manufacturer No:
EMSA200090-P5P
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EMSA200090-P5P
Package:
Datasheet:
EMSA200090-P5P
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 20V 18W
Step5Bar-code shipping tag
EMSA200090-P5P
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    EMSA (18W)
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.71W x 1.39 H 74.0mmx43.5mmx35.3mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
    Level V
  • Max Output Current
    900mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    900mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    20V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    35.306mm
  • Length
    73.914mm
  • Width
    43.434mm