  • EMVH101ADA220MJA0G
EMVH101ADA220MJA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMVH101ADA220MJA0G
HK JDW NO:
856-EMVH101ADA220MJA0G
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
Alchip™- MVH 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 115mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar 4.5mm Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 2568
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMVH101ADA220MJA0G
    Radial, Can - SMD
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    Alchip™- MVH
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    10.3mm
  • Lead Pitch
    4.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    550mOhm @ 100kHz
  • Voltage
    100V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    115mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    106.95mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    115mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Ripple Current (AC)
    115mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm