  • EMVY350ADA470MF61G
EMVY350ADA470MF61G
advertisement
Manufacturer No:
EMVY350ADA470MF61G
HK JDW NO:
856-EMVY350ADA470MF61G
Description:
Alchip™- MVY 47μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 140mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 911
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMVY350ADA470MF61G
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Ripple Current
    140mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    1Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    56mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    140mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm