  • EP3SL340H1152I3N
EP3SL340H1152I3N
advertisement
Manufacturer No:
EP3SL340H1152I3N
HK JDW NO:
386-EP3SL340H1152I3N
Datasheet:
EP3SL340H1152I3N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® III L Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 181
Step5Bar-code shipping tag
EP3SL340H1152I3N
  • Additional Feature
    IT CAN ALSO OPERATE FROM 1.05 TO 1.15V SUPPLY
  • Voltage - Supply
    0.86V~1.15V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    EP3SL340
  • Clock Frequency
    717MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    337500
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    13500
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Width
    40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ