  • EP4CE15F23A7N
EP4CE15F23A7N
advertisement
Manufacturer No:
EP4CE15F23A7N
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-EP4CE15F23A7N
Package:
484-BGA
Datasheet:
EP4CE15F23A7N
Description:
2.4mm mm FPGAs Cyclone® IV E Series 484-BGA 1mm mm 484
Quantity:
In Stock : 1190
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EP4CE15F23A7N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    484-BGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Cyclone® IV E
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    484
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Voltage - Supply
    1.15V~1.25V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    EP4CE15
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    343
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    1.21.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    343
  • Clock Frequency
    472.5MHz
  • Number of Inputs
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    15408
  • Total RAM Bits
    516096
  • Number of LABs/CLBs
    963
  • Number of CLBs
    963
  • Height Seated (Max)
    2.4mm
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm