  • EP4CE22F17A7N
EP4CE22F17A7N
advertisement
Manufacturer No:
EP4CE22F17A7N
HK JDW NO:
386-EP4CE22F17A7N
Package:
256-LBGA
Datasheet:
EP4CE22F17A7N
Description:
1.55mm mm FPGAs Cyclone® IV E Series 256-LBGA 1mm mm 256
Quantity:
In Stock : 596
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EP4CE22F17A7N
  • Width
    17mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    256-LBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    TIN SILVER COPPER
  • Voltage - Supply
    1.15V~1.25V
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    EP4CE22
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Number of Outputs
    153
  • Power Supplies
    1.21.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    153
  • Clock Frequency
    472.5MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    22320
  • Total RAM Bits
    608256
  • Number of LABs/CLBs
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.55mm