  • EP4CE40F23I8L
EP4CE40F23I8L
advertisement
Manufacturer No:
EP4CE40F23I8L
HK JDW NO:
386-EP4CE40F23I8L
Datasheet:
EP4CE40F23I8L
Description:
2.4mm mm FPGAs Cyclone® IV E Series 484-BGA 1mm mm 484
Quantity:
In Stock : 1887
Step5Bar-code shipping tag
EP4CE40F23I8L
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
    484
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    0.97V~1.03V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    EP4CE40
  • Number of Outputs
    331
  • Power Supplies
    11.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    328
  • Clock Frequency
    362MHz
  • Number of Inputs
    331
  • Number of Logic Elements/Cells
    39600
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    2475
  • Height Seated (Max)
    2.4mm
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm