  • EP4CE55F29C6
EP4CE55F29C6
advertisement
Manufacturer No:
EP4CE55F29C6
HK JDW NO:
386-EP4CE55F29C6
Package:
780-BGA
Datasheet:
EP4CE55F29C6
Description:
2.4mm mm FPGAs Cyclone® IV E Series 780-BGA 1mm mm 780
Quantity:
In Stock : 883
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EP4CE55F29C6
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B780
  • Number of Outputs
    377
  • Power Supplies
    1.21.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    374
  • Clock Frequency
    472.5MHz
  • Number of Inputs
    377
  • Length
    29mm
  • Height Seated (Max)
    2.4mm
  • Width
    29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    780-BGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
    Cyclone® IV E
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    780
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    1.15V~1.25V