  • EP4SGX230FF35I3N
EP4SGX230FF35I3N
advertisement
Manufacturer No:
EP4SGX230FF35I3N
HK JDW NO:
386-EP4SGX230FF35I3N
Datasheet:
EP4SGX230FF35I3N
Description:
3.6mm mm FPGAs Stratix® IV GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 939
Step5Bar-code shipping tag
EP4SGX230FF35I3N
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    EP4SGX230
  • Clock Frequency
    717MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    228000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    9120
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    3.6mm
  • Width
    35mm