  • EP4SGX360HF35C3
EP4SGX360HF35C3
advertisement
Manufacturer No:
EP4SGX360HF35C3
HK JDW NO:
386-EP4SGX360HF35C3
Datasheet:
EP4SGX360HF35C3
Description:
3.6mm mm FPGAs Stratix® IV GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 8310
Step5Bar-code shipping tag
EP4SGX360HF35C3
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    EP4SGX360
  • Clock Frequency
    717MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    353600
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    14144
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    3.6mm
  • Width
    35mm