  • EP4SGX530NF45C2ES
EP4SGX530NF45C2ES
advertisement
Manufacturer No:
EP4SGX530NF45C2ES
Manufacturer:
Altera
HK JDW NO:
386-EP4SGX530NF45C2ES
Package:
FBGA
Datasheet:
EP4SGX530NF45C2ES
Description:
900mV V 3.8mm mm FPGAs FBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 7584
Step5Bar-code shipping tag
EP4SGX530NF45C2ES
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    FBGA
  • Number of Pins
    1932
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    900mV
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Max Supply Voltage
    930mV
  • Min Supply Voltage
    870mV
  • Number of I/O
    920
  • RAM Size
    3.3MB
  • Clock Frequency
    800MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
  • Number of Logic Blocks (LABs)
  • Height Seated (Max)
    3.8mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm