  • EPAG451ELL101MM35S
EPAG451ELL101MM35S
advertisement
Manufacturer No:
EPAG451ELL101MM35S
HK JDW NO:
856-EPAG451ELL101MM35S
Description:
PAG 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 650mA 0.709Dia 18.00mm -25°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 183
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EPAG451ELL101MM35S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    650mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    650mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    975mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm