  • EPAG451ELL220MJ35S
EPAG451ELL220MJ35S
advertisement
Manufacturer No:
EPAG451ELL220MJ35S
HK JDW NO:
856-EPAG451ELL220MJ35S
Description:
PAG 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 240mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 929
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EPAG451ELL220MJ35S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    240mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    240mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    432mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm