  • EPL6024-522MEC
EPL6024-522MEC
advertisement
Manufacturer No:
EPL6024-522MEC
HK JDW NO:
3194-EPL6024-522MEC
Step5Bar-code shipping tag
EPL6024-522MEC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Published
    2015
  • Series
    EPL6024
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Termination
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Inductance
    5.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.62A
  • Frequency - Self Resonant
    22.8MHz
  • Case/Size Code
    2524
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    48.61Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    5.2 µH
  • Height
    2.4mm
  • Length
    6.55mm
  • Width
    6.2mm