  • EPS240025-P6RP
EPS240025-P6RP
advertisement
Manufacturer No:
EPS240025-P6RP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-EPS240025-P6RP
Package:
Datasheet:
EPS240025-P6RP
Step5Bar-code shipping tag
EPS240025-P6RP
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    EPS (6W)
  • Size / Dimension
    2.45Lx1.06W x 1.65 H 62.3mmx26.8mmx42.0mm
  • Power (Watts)
    6W
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Voltage - Input
    100V~132VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max