  • EPS240050UPS-P5P-KH
EPS240050UPS-P5P-KH
advertisement
Manufacturer No:
EPS240050UPS-P5P-KH
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EPS240050UPS-P5P-KH
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Step5Bar-code shipping tag
EPS240050UPS-P5P-KH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2008
  • Series
    WALL PLUG (12W)
  • Size / Dimension
    1.18Lx1.77W x 2.43 H 30.0mmx45.5mmx61.8mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Efficiency
    Level IV
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max