  • ERA-2APB3090X
ERA-2APB3090X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2APB3090X
HK JDW NO:
590-ERA-2APB3090X
Datasheet:
ERA-2APB3090X
Description:
ERA-2A Series, Thin Film, 309Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16654
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2APB3090X
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERA-2A
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    309Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm