  • ERA-3AED113V
ERA-3AED113V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AED113V
HK JDW NO:
590-ERA-3AED113V
Datasheet:
ERA-3AED113V
Description:
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 11kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12479
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AED113V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm