  • ERA-3AHD19R1V
ERA-3AHD19R1V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AHD19R1V
HK JDW NO:
590-ERA-3AHD19R1V
Package:
Datasheet:
ERA-3AHD19R1V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 19.1Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AHD19R1V
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    19.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm