  • ERA-3EEB2802V
ERA-3EEB2802V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3EEB2802V
HK JDW NO:
590-ERA-3EEB2802V
Datasheet:
ERA-3EEB2802V
Description:
ERA-3E Series, Thin Film, 28kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3EEB2802V
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    28kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm