  • ERA-3EED6810V
ERA-3EED6810V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3EED6810V
HK JDW NO:
590-ERA-3EED6810V
Datasheet:
ERA-3EED6810V
Description:
ERA-3E Series, Thin Film, 681Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3EED6810V
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    ERA-3E
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    681Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm