  • ERA-6ARW303V
ERA-6ARW303V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6ARW303V
HK JDW NO:
590-ERA-6ARW303V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERA-6ARW303V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-6A Series, Thin Film, 30kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2655
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6ARW303V
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ERA-6A
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm