  • ERA-V27J621V
ERA-V27J621V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-V27J621V
HK JDW NO:
590-ERA-V27J621V
Package:
Datasheet:
ERA-V27J621V
Description:
Thin Film Resistors - SMD Thermo Sensitive Chip Resistor, 0603, 5%
Step5Bar-code shipping tag
ERA-V27J621V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    ERAV
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    2700ppm/°C
  • Type
    Temperature Sensitive
  • Resistance
    620Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Applications
    Temperature Correction Circuits
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W