  • ERA-W27J470X
ERA-W27J470X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-W27J470X
HK JDW NO:
590-ERA-W27J470X
Package:
Datasheet:
ERA-W27J470X
Description:
Res Metal Film 0402 47 Ohm 5% 1/32W 2700ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERA-W27J470X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    ERAW
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    2700ppm/°C
  • Type
    Temperature Sensitive
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Applications
    Temperature Correction Circuits
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W