  • ERA-W27J821X
ERA-W27J821X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-W27J821X
HK JDW NO:
590-ERA-W27J821X
Package:
Datasheet:
ERA-W27J821X
Description:
Res Metal Film 0402 820 Ohm 5% 1/32W 2700ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
ERA-W27J821X
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2010
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    2700ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W