  • ERC5569K800FHEB500
ERC5569K800FHEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC5569K800FHEB500
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ERC5569K800FHEB500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
69.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERC5569K800FHEB500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERC
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    69.8kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W