  • ERC652K2600FKEK500
ERC652K2600FKEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC652K2600FKEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ERC652K2600FKEK500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
2.26kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERC652K2600FKEK500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    ERC
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.26kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W