  • ERG-2SJ202V
ERG-2SJ202V
advertisement
Manufacturer No:
ERG-2SJ202V
HK JDW NO:
590-ERG-2SJ202V
Datasheet:
ERG-2SJ202V
Description:
Quantity:
In Stock : 3146
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERG-2SJ202V
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ERG
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    700V
  • Additional Feature
    IEC60115-4, FLAME PROOF
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    2W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    4mm