  • ERG-3FJS242E
ERG-3FJS242E
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3FJS242E
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERG-3FJS242E
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.4kOhm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3FJS242E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    3W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm