  • ERG2SJ2R4A
ERG2SJ2R4A
advertisement
Manufacturer No:
ERG2SJ2R4A
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERG2SJ2R4A
Description:
Through Hole 2.4Ohm,
Step5Bar-code shipping tag
ERG2SJ2R4A
  • Lead Diameter
    800 μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    2.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    2W