  • ERJ-12YJ241U
ERJ-12YJ241U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-12YJ241U
HK JDW NO:
590-ERJ-12YJ241U
Package:
Datasheet:
ERJ-12YJ241U
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 240Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-12YJ241U
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm