  • ERJ-1GEF2373C
ERJ-1GEF2373C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GEF2373C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GEF2373C
Datasheet:
ERJ-1GEF2373C
Description:
ERJ Series, Thick Film, 237kOhms, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GEF2373C
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    237kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm