  • ERJ-1GEJ9R1C
ERJ-1GEJ9R1C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GEJ9R1C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GEJ9R1C
Datasheet:
ERJ-1GEJ9R1C
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 9.1Ohm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 15543
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GEJ9R1C
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    -100/ +600ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm