  • ERJ-1GNJ3R9C
ERJ-1GNJ3R9C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GNJ3R9C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GNJ3R9C
Datasheet:
ERJ-1GNJ3R9C
Description:
ERJ Series, Thick Film, 3.9Ohms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 13010
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GNJ3R9C
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -100/ +600ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm