  • ERJ-1TNF3091U
ERJ-1TNF3091U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TNF3091U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TNF3091U
Datasheet:
ERJ-1TNF3091U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 3.09kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2230
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TNF3091U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.09kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm