  • ERJ-1TNF3830U
ERJ-1TNF3830U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TNF3830U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TNF3830U
Datasheet:
ERJ-1TNF3830U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 383Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TNF3830U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    383Ohm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm